Po podłączeniu do centrali alarmowej AquiTron system będzie elektronicznie monitorował przepełnienia poszczególnych zbiorników. W przypadku wystąpienia stanu przepełnienia system wyśle alarm lokalny z alarmem ogólnym np. do BMS. Czujniki przelewu AquiTron mogą być montowane w każdej spłuczce WC. Czujniki przepełnienia są podłączone przewodami do lokalnie umieszczonych paneli monitorujących AquiTron. Dostępne są opcje umożliwiające monitorowanie do 8 oddzielnych stref wykrywania na jednym panelu.

AquiTron AT-350A czujnik przelewu wody do spłuczki toaletowej, zbiornika

PROSTA OBSŁUGA

System ma za zadanie ostrzegać personel zarządzający budynkiem za pomocą dźwiękowego i wizualnego ostrzeżenia o przelaniu lub marnotrawstwie przelewającej się wody. Czujnik umieszcza się w bocznym lub górnym otworze przelewowym podtynkowych spłuczek WC z wewnętrznym przelewem odprowadzającym do miski WC. Poziom wykrywania czujnika można ustawić tak, aby uruchamiał alarm w momencie krytycznym. Dostępne są czujniki do standardowych spłuczek podtynkowych i spłuczek WC typu Geberit. Czujniki w stanie alarmu przepełnienia są identyfikowane osobno na wyświetlaczu panelu, aktywowany jest również alarm dźwiękowy. Sygnały są przekazywane do panelu wskaźników za pomocą podwójnego przewodu niskiego napięcia. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące AT-SZA i AT MZA można znaleźć w odpowiedniej karcie katalogowej centrali alarmowej.

WSZECHSTRONNA KONSTRUKCJA

Czujniki składają się z elektrod ze stali nierdzewnej umieszczonych w złączu 3/8 ”BSP z tworzywa sztucznego do montażu bezpośrednio w bocznym lub górnym przyłączu przelewowym podtynkowych spłuczek do WC. W przypadku natynkowych spłuczek porcelanowych czujnik można zamontować w wywierconym wcześniej otworze o średnicy 22 mm.

APLIKACJE

Zaciski elektryczne niskiego napięcia są przymocowane do czujników do okablowania do paneli AT-MZA lub AT-SZA. System jest po instalowany bez potrzeby stosowania specjalnego sprzętu testowego lub kalibracji na miejscu. Okablowanie niskonapięciowe jest instalowane na ciągłej długości między każdym czujnikiem a lokalnym panelem wskaźników, bez żadnych pośrednich zacisków ani połączeń.

DOSTĘPNE WARIANTY

  • 2431 AT-350A Czujnik przelewu wody do spłuczki toaletowej lub zbiornika

PLIKI