AquiTron AT-APA panel alarmowy z lokalizacją wycieku, 4 obwody po 100 m

Dostępność: zapytaj
Kod produktu: 2024
ilość + -szt.

towar niedostępny

Opis

Możliwość monitorowania do czterech indywidualnych obwodów wykrywania, każda po 100 metrów przewodu sensorowego lub do 6 czujników punktowych. Metalową obudowę AT-APA można łatwo zamontować na ścianie lub innej płaskiej powierzchni. Panel ma duży ekran dotykowy i alarm dźwiękowy 90 decybeli. Zapewnia wizualne i dźwiękowe wskazania dla samodzielnych aplikacji. W standardzie dostępnych jest kilka opcji podłączania urządzeń zewnętrznych. Pełna łączność jest dostępna przez ModBus lub przez „Wykryto wyciek” i „Wykryto usterkę” (przerwanie przewodu lub utrata zasilania) beznapięciowe przekaźniki na każdym z czterech kanałów w celu podłączenia do BMS i / lub innych systemów zdalnego monitorowania. Ponadto, pełne zdalne sterowanie i monitorowanie jest dostępne za pośrednictwem serwera internetowego podłączonego przez RJ45 lub Wi-Fi. Panel AT-APA działa przy napięciu od 100 do 230 V AC (50/60 Hz), 24 V AC i 12/24 V DC. Podtrzymanie bateryjne zapewniające 24-godzinną pracę w przypadku awarii zasilania można łatwo zapewnić dzięki dodatkowi AT-PSU-12-1.

PROSTA OBSŁUGA

Ten kompaktowy moduł nadaje się do integracji z siecią komputerową budynku, a w przypadku wycieku automatycznie wyśle ostrzeżenie, aby powiadomić obsługę o problemie. Moduł można łatwo konfigurować i sprawdzać dane lokalnie za pośrednictwem ekranu dotykowego lub zdalnie za pośrednictwem wbudowanego serwera internetowego. Wszelkie wycieki są wyświetlane na ekranie dotykowym modułu i aktywowany jest brzęczyk. Automatyczne alarmy są wysyłane przez SNMP lub e-mail, a przekaźnik alarmowy jest włączony. Wszystkie dane alarmowe można przeglądać zdalnie. Wszystkie alarmy są przechowywane w pamięci modułu wraz ze znacznikiem czasu i szczegółami. Lokalizację wycieku można łatwo zidentyfikować na schemacie w formacie PDF, który można wczytać do modułu alarmowego. AT-APA można łatwo zintegrować z dowolnym systemem zarządzania budynkiem, konfigurując styki przekaźnika lub odczytując standardowy rejestr Modbus TCP / IP.

KONSTRUKCJA

Możliwość monitorowania do czterech indywidualnych obwodów wykrywania. Metalową obudowę AT-APA można łatwo zamontować na ścianie. Panel ma duży ekran dotykowy i alarm dźwiękowy 90 decybeli. Zapewnia wizualne i dźwiękowe wskazania dla samodzielnych aplikacji. W standardzie dostępnych jest kilka opcji podłączania urządzeń zewnętrznych. Pełna łączność jest dostępna przez BACNet, ModBus lub przez przekaźniki „Wykryto wyciek” i „Wykryto usterkę” (przerwanie przewodu lub utrata zasilania) beznapięciowe przekaźniki na każdym z czterech kanałów w celu podłączenia do BMS i / lub innych systemów zdalnego monitorowania. Ponadto, pełne zdalne sterowanie i monitorowanie jest dostępne za pośrednictwem serwera internetowego podłączonego przez RJ45 lub Wi-Fi. Panel AT-APA działa przy napięciu od 100 do 230 V AC (50/60 Hz), 24 V AC i 12/24 V DC. Podtrzymanie bateryjne zapewniające 24-godzinną pracę w przypadku awarii zasilania można łatwo zapewnić dzięki dodatkowi AT-PSU-12-1.

APLIKACJE

AT-APA idealnie nadaje się do projektów, w których wymagane są efektywne kosztowo rozwiązania do precyzyjnego wykrywania wycieków, takich jak powierzchnie komercyjne lub indywidualne nieruchomości mieszkalne. Odpowiednie obszary: serwerownie, centra danych, duże punkty gastronomiczne, szyby wind, piwnice, pomieszczenia techniczne, zbiorniki i pompownie itp.

PRZYKŁADOWA APLIKACJA 1

Do 4 stref wykrywania, wszystkie indywidualnie monitorowane pod kątem lokalizacji wycieków.

Strefa 1 Pokrycie obwodowe powszechnie używane do ochrony przed wyciekami po obwodzie lub wyciekami z sąsiednich pomieszczeń.

Strefa 2 Sondy punktowe wyczuwające wodę znajdujące się w najniższych miejscach lub w obwałowanych obszarach lub tacach ociekowych.

Strefa 3 Ochrona obwodowa HVAC, gdy rura wody lodowej lub kondensatu znajduje się przed jednostkami.

Strefa 4 Ochrona obwodowa HVAC, gdy rura wody lodowej lub kondensatu jest zasilana z góry oraz przewód sensorowy wysokiego poziomu w tacce ociekowej lub przymocowany do rur.

system wycieku wody z klimatyzatorów HVAC

PRZYKŁADOWA APLIKACJA 2

Centrala alarmowa AT-APA może być zlokalizowana z dala od monitorowanych obszarów, tj. w pomieszczeniu ochrony, kontroli lub BMS.

  • Przewody sensorowe i sondy można łączyć w tym samym obwodzie czujnikowym.
  • Przewód sensorowy detekcji wody TT1000, dostępny jest w długościach 1, 3, 5, 7,5, 15, 25 metrów.
  • Modułowy przewód połączeniowy dostępny jest w długościach 1, 3, 5, 10, 15, 25 metrów.
  • Modułowe przewody przedłużające dostępne są w długościach 5, 10, 15, 20, 25 metrów.
  • Wybierz komponenty ze złączami plastikowymi (przyrostek PC dla TT1000 i TT1100) oraz z przyrostkiem MC dla złączy metalowych dla TT5000.

„A” pokazuje rozgałęzienie modułowe TT-MBC w obwodzie czujnikowym. Złącze rozgałęziające jest okablowane, więc podłączona gałąź pojawia się szeregowo, środkowa noga jako pierwsza. Złącze rozgałęziające dodaje również symulowaną długość przewodu sensorowego o wartości 4,5 metra na każdej odnodze, aby zapewnić wyraźny podział między obszarami lub odcinkami przewodu sensorowego. Liczba złączy odgałęźnych jest ograniczona tylko całkowitą długością obwodu czujnikowego.

„B” pokazuje, gdzie obwód czujnikowy przeskakuje do nowego pomieszczenia lub obszaru i używany jest separator obszaru TT-WL. Seprator obszaru symuluje 4,5-metrowy przewód sensorowy, więc „Mapa systemu” pokaże wyraźne podziały między oddzielnymi obszarami.

„C” przedstawia modułowy przewód przedłużający i przewód przyłączeniowy używany na początku systemu w kierunku od panelu. Są również używane między różnymi sekcjami przewodów sensorowych. Maksymalnie 500 metrów na obwód.

„D” przedstawia zakończenie modułowe TT-MET stosowane na końcu każdego obwodu przewodu sensorowego. W przypadku korzystania z AT-PROBE-TS pętle końca linii należy zainstalować na ostatniej sondzie.

Detekcji wycieku wody schemat

 

PRODUKTY POWIĄZANE

  • 3675 - AT-PSU-12-1 Zasilanie awaryjne zasilacza / akumulatora
  • 3700 - AT-BAT Akumulator 7 Ah
  • 2028 - AT-APA-HTS Czujnik wilgotności / temperatury
  • 2335 - AT-RAP Zdalny panel alarmowy (230 V AC)

Dane techniczne

Praca samodzielna Tak
Dokładność lokalizacji wycieku +/- 1 m
Ilość obwodów 4
Ilość stref 10 na obwód
Maksymalna łączna długość przewodów sensorowych lub ... 100 m
... maksymalna ilość czujników punktowych ( przy czym 1 czujnik = 10 metrów przewodu sensorowego) 6 na obwód
Zasilanie 230 / 110 V AC
Podtrzymanie zasilania Opcjonalnie 12 V DC, potrzebny dodatkowo AT-PSU-12-1
Wskaźniki optyczne Ekran 7 cali. Rozdzielczość: 800 x 480 pikseli. Rozmiar ekranu 155 x 86 mm.
Mapa graficzna z lokalizacją wycieku Tak
Alarm dźwiękowy Buzzer
Historia zdarzeń Tak
Sieć BACNet, Modbus, TCP/IP, SNMP
Przekaźnik "wyciek" 1 (SPDT) na strefę
Przekaźnik "przerwanie obwodu / usterka / awaria zasilania" 1 (SPDT)
Obudowa Stalowa
Wymiary (sz x w x gł) mm 244 x 213 x 55
Montaż natynkowy
Szczelność IP 43 - tylko do użytku w pomieszczeniach

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl