Adresowalny alarm punktowy AquiTron AT-APA to wysoce wydajny panel alarmowy do wykrywania wycieków cieczy do użytku z przewodami sensorowymi TraceTek i czujnikami / sondami punktowymi AquiTron. Do centrali można podłączyć do czterech przewodowych, oddzielnych obwodów wykrywania wycieków (stref).

Do każdej strefy można podłączyć sześć sond do wykrywania wycieków wody, oleju opałowego lub do 100 metrów przewodu sensorowego do wykrywania wycieków wody, glikolu, paliwa, benzyny, kwasów lub innych cieczy. Każdy obwód można podzielić na maksymalnie 10 „regionów” stref, a każdy region może zostać nazwany indywidualnie.

To, wraz z wieloma metodami łączenia dostępnymi dla urządzeń zewnętrznych, sprawia, że jest to panel pasujący do prawie każdej aplikacji.
Urządzenie zostało zaprojektowane do wszystkich zastosowań związanych z wykrywaniem wycieków płynów, w których ważna jest szybka lokalizacja wycieku, automatyczne raporty alarmowe i zdalne monitorowanie danych. Wszystkie szczegółowe informacje o alarmie są również wysyłane pocztą i są również dostępne dla systemu zarządzania budynkiem za pośrednictwem protokołu Modbus TCP / IP. W przypadku wycieku wysyłana jest również protokół SNMP.

Moduł ten zawiera również niezbędne bezpotencjałowe styki przekaźnika na obwód do raportowania alarmów. Operator może stale monitorować stan pętli wykrywania wycieków; można to zrobić na miejscu za pomocą ekranu dotykowego i komputera za pośrednictwem wbudowanego serwera internetowego.

Adresowalny alarm punktowy AquiTron dołącza do szerokiej gamy produktów Aquilar do wykrywania wycieków do wielu zastosowań.

Typowe aplikacje:

  • Pomieszczenia techniczne, zbiorniki
  • Centrum danych i serwerownie
  • Krytyczne obszary, takie jak ukryte rurociągi w podłogach i sufitach
  • Generatory prądotwórcze
  • Systemy klimatyzacji