AquiTron AT-MZA panel alarmowy 8-strefowy po 100 m (fabrycznie zainstalowane 2 strefy)

Dostępność: zapytaj
Kod produktu: 3650
ilość + -szt.

towar niedostępny

Opis

Wielostrefowy panel alarmowy AquiTron MZA jest przeznaczony do użytku ze wszystkimi przewodami sensorowymi TraceTek i czujnikami AquiTron do wykrywania cieczy. AT-MZA jest standardowo wyposażony w 2 strefy, jednak z dodatkowymi kartami rozszerzeń może monitorować do 8 indywidualnych stref wykrywania, co czyni go naprawdę wszechstronnym panelem. AT-MZA zapewnia wizualne i dźwiękowe wskazania w przypadku wycieku lub uszkodzenia przewodu. Istnieją styki przekaźnikowe do łączenia każdej strefy z innymi urządzeniami, takimi jak BMS, PLC, inne systemy alarmowe i monitorujące.

PROSTA OBSŁUGA

Wyświetlacz panelu zawiera diody LED dla każdej strefy. W przypadku wycieku włącza się alarm, a dioda LED wskazuje strefę, w której nastąpił wyciek. Operator wycisza alarm, naciskając zewnętrzny przycisk MUTE. Diody LED umieszczone na przedniej płycie czołowej sygnalizują zasilanie (zasilanie sieciowe lub bateryjne), alarm, alarm wycieku i przerwę w przewodzie. Po wyciszeniu alarmu czerwona dioda LED alarmu przestanie migać, wskazując, że system został potwierdzony, a odpowiednia dioda LED wycieku strefy lub przerwania przewodu będzie nadal świecić. Po zlokalizowaniu i usunięciu przyczyny można zresetować panel, a odpowiednia dioda LED zgaśnie automatycznie. Naciśnięcie przycisku resetowania powoduje również zresetowanie beznapięciowych styków przekaźnika alarmowego. Jakakolwiek utrata integralności systemu, spowodowana przerwą w zasilaniu lub przerwą w obwodzie czujnikowym, zostanie wskazana na wyświetlaczu panelu i stykach przekaźnika błędu.

KONSTRUKCJA

Metalową obudowę MZA można łatwo zamontować na ścianie lub innej płaskiej powierzchni. Dostępny jest również kołnierz montażowy w wersji półpłaskiej. Obudowa jest zamykana, posiada stopień ochrony IP54 i alarm dźwiękowy 90 decybeli. Łatwe podłączenie za pomocą przekaźników beznapięciowych do urządzeń zewnętrznych, takich jak BMS lub zawory odcinające. Dodatkowy alarm zdalny (AT-RAP) można dodać do systemu w odległych lokalizacjach, takich jak recepcje lub pomieszczenia ochrony. Jednostka AT-MZA działa na 230 / 120 V AC (50 / 60 HZ) i 12 V DC. Dostępny jest również moduł zasilania awaryjnego z akumulatorem (AT-BU) do 24-godzinnej pracy.

APLIKACJE

AT-MZA idealnie nadaje się do wielokrotnej integracji ze scentralizowanymi systemami monitorowania w pomieszczeniach komputerowych lub dużych obiektach, jak również do współpracy z systemami sterowania klimatyzacją i klimakonwektorami, zespołami pomp, generatorów. Istnieją indywidualne bezpotencjałowe przekaźniki alarmu wycieku dla każdej z 8 stref, dodatkowe przekaźniki dla wycieku i przerwania przewodu / awarii zasilania. Odpowiednie obszary: serwerownie, centra danych, duże punkty gastronomiczne, szyby wind, piwnice, pomieszczenia techniczne, zbiorniki i pompownie itp.

PRODUKTY POWIĄZANE

  • 3655 - AT-MZA-EXP Karta rozszerzeń (2 strefy na kartę)
  • 3485 - AT-BU Jednostka akumulatorowa
  • 2335 - AT-RAP Zdalny panel alarmowy (230 V AC)

PRZYKŁADOWA KONFIGURACJA

system detekcji wycieku oleju napędowego i wody punktowo

Dane techniczne

Praca samodzielna Tak
Dokładność lokalizacji wycieku Strefowa
Ilość stref 8 (fabrycznie zainstalowane 2 strefy)
Maksymalna łączna długość przewodów sensorowych lub ... 100 m na strefę
... maksymalna ilość czujników punktowych ( przy czym 1 czujnik = 10 metrów przewodu sensorowego) 10 na strefę
Zasilanie 120 do 230 V AC
Podtrzymanie zasilania Wymagane dodatkowe wyposażenie AT-BU
Wskaźniki optyczne LED
Alarm dźwiękowy Buzzer
Przekaźnik "wyciek" 1 na strefę (SPDT) i 1 wspólny (SPDT)
Przekaźnik "przerwanie obwodu / usterka / awaria zasilania" 1 (SPDT)
Obudowa Stalowa
Wymiary (sz x w x gł) mm 332 x 250 x 98
Montaż Natynkowy
Szczelność IP 54 - tylko do użytku w pomieszczeniach
Wyjścia kablowe Brak, należy wykonać we własnym zakresie

Produkty powiązane

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl