Optyczny czujnik cieczy AT-OPSEN został zaprojektowany do natychmiastowego wykrywania olejów opałowych i innych nieagresywnych cieczy. Czujnik optyczny może być używany z dowolnym panelem wykrywania wycieków TraceTek i AquiTron i jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi komponentami systemu TraceTek TT1000, TT1100, TT3000, TT5000 i TT7000.

Czujnik elektrooptyczny zawiera diodę podczerwieni i odbiornik światła. Światło z diody LED kierowane jest na pryzmat, który tworzy końcówkę czujnika. W przypadku braku płynu światło z diody LED odbija się w pryzmacie do odbiornika. Kiedy unosząca się ciecz zanurza pryzmat, światło jest załamywane w cieczy, pozostawiając niewiele światła lub nie dociera do odbiornika. Wyczuwając tę zmianę, odbiornik uruchamia czerwoną diodę LED dla alarmu wizualnego i steruje przekaźnikiem, który inicjuje alarm w panelu alarmowym TraceTek lub AquiTron™. AT-OPSEN może być również używany jako sygnalizator poziomu i nadaje się do wykrywania wysokiego, niskiego lub średniego poziomu w praktycznie każdym zbiorniku, dużym lub małym. Instalacja jest prosta i szybka przez górną, dolną lub boczną część zbiornika. Przełączanie półprzewodnikowe zapewnia niezawodność przez długi okres użytkowania. Czujnik zapewnia powtarzalność ± 1 mm i szeroką kompatybilność z cieczami. Nie zaleca się ich stosowania w żadnej cieczy, która krystalizuje lub pozostawia stałą pozostałość.

CZUJNIK OPTYCZNY DETEKCJI OLEJU OPAŁOWEGO I PŁYNÓW

WSZECHSTRONNA KONSTRUKCJA

Montaż na podłodze lub na tacy: Jednostka czujnika została zaprojektowana tak, aby była stabilna bez mocowań, chociaż dostępne są otwory montażowe na śruby. Alternatywnie urządzenie można zabezpieczyć klejem konstrukcyjnym. Dobrze widoczna podstawa w kolorze pomarańczowym i diody LED zasilania / wycieku zapewniają łatwość lokalizacji przy słabym oświetleniu lub w miejscach, w których sprzęt i okablowanie są gęsto upakowane. Zastosowanie czujnika optycznego umożliwia monitorowanie wycieków w obszarach punktowych, w których przewody sensorowe byłyby trudne do zainstalowania, albo ze względu na trudne środowisko pracy były by nieodpowiednie. Urządzenie działa na pryzmacie optycznym, który jest odporny na wszystkie oleje opałowe i wiele innych płynów. Dzięki szczelnej obudowie urządzenie jest szczelne, łatwe w czyszczeniu i wielokrotnego użytku.

APLIKACJE

Czujnik została zaprojektowany z myślą o bezproblemowej integracji z systemami wykrywania TraceTek, z przewodem sensorowym w obodzie lub bez. W przypadku aplikacji rozproszonych można połączyć ze sobą do 100 czujników za pomocą jednego przewodu połączeniowego i monitorować lokalizację wycieku za pomocą modułów alarmowych i lokalizacyjnych TraceTek TS-12, TTDM-128 lub TTSIM-1 / 1A / 2, zapewniając lokalizację wycieku. (patrz arkusze danych modułów alarmowych, aby uzyskać informacje o maksymalnych ilościach czujników). Czujnik posiada czerwoną i zieloną diodę LED wskazującą prawidłowy stan zasilania (zielony) lub wykrycie wycieku (czerwony).

PRZYKŁADOWA KONFIGURACJA

czujnik optyczny detekcji rozlanego oleju opałowego, hydraulicznego, cieczy, wody i innych płynów

PRODUKTY DODATKOWE

  • 3540 – AT-OPSEN Czujnik optyczny oleju, montaż na podłodze, 12 V DC
  • 3545 – AT-OPSEN-RS Czujnik optyczny oleju, na przewodzie (montażu np. w ścianie zbiornika), 12 V DC
  • 3680 – AT-PSU-1 Zasilacz 12 V DC, maksymalnie 10 czujników AT-OPSEN
  • 3690 – AT-OPSEN-CBL Przewód komunikacyjny OPSEN (50 m na rolce)

PLIKI