Bezprzewodowy system wykrywania wycieków wody AquiWawe 0
Bezprzewodowy system wykrywania wycieków wody AquiWawe

Nagły wyciek wody jest w stanie wyrządzić ogromne szkody, dlatego coraz większa ilość osób prywatnych chce się zabezpieczyć przed tego typu katastroficznymi niespodziankami. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na przeciwdziałanie skutkom awarii, jest system wykrywania wycieków. Wiele osób obawia się, że montaż takiego systemu będzie wymagał dość dużej ingerencji i remontu, jednakże wyjściem z tej sytuacji jest bezprzewodowy system wykrywania wycieków wody AquiWave. W jaki sposób działa ten bezprzewodowy system i dlaczego staje się on coraz bardziej popularny nie tylko w budynkach przemysłowych, ale także w prywatnych nieruchomościach mieszkalnych?

Możliwości systemu detekcji wycieków

Awaria wody może przytrafić się każdemu, zaś widmo zalania sąsiadów (w przypadku mieszkań) lub swojego domu potrafi napawać lękiem. System detekcji wycieku jest doskonałym rozwiązaniem takiego problemu, ponieważ pozwala na szybkie wykrycie i zlokalizowanie wycieku, zanim spowoduje on jakiekolwiek szkody.

Warto podkreślić, że takie systemy dotychczas instalowane były w budynkach przemysłowych, fabrykach, czy serwerowniach, czyli w miejscach szczególnie narażonych na skutki niekontrolowanego wycieku. Dziś systemy detekcji wycieku wody montowane są także w prywatnych nieruchomościach mieszkalnych, ze względu na swoją wysoką skuteczność, która zapewnia bezpieczeństwo i w pełni chroni przed skutkami zalania.

System detekcji wycieków wody opiera swoje działanie na czujnikach, które pozwalają wykryć wyciek wody lub paliwa. Do wyboru są czujniki punktowe oraz czujniki kablowe, zwane inaczej przewodami sensorowymi. Czujniki te montowane są na podłodze lub na ścianach, aby być maksymalnie blisko hipotetycznego wycieku. W przypadku tradycyjnych systemów wykrywania detekcji wody, czujniki połączone są z jednostką centralną za pomocą przewodów, które trzeba w odpowiedni sposób zamontować, co wiąże się z dość sporym zakresem prac remontowych. W przypadku bezprzewodowych systemów detekcji wycieków wody, zarówno montaż czujników, jak i konfiguracja całego systemu są prostsze, szybsze i mniej kosztowne.

To właśnie z tego powodu bezprzewodowy system detekcji wycieku wody AquiWave opartym na własnej sieci WiFi cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Bezprzewodowy czujnik wykrywający wodę WiFi

Jak sama nazwa wskazuje, głównym zadanie czujników wykrywających wycieki, jest dokładne wykrycie miejsca, w którym wycieka woda lub inny rodzaj płynu przewodzącego prąd. Zasada działania bezprzewodowego czujnika wykrywającego wodę jest analogiczna do jego tradycyjnego przewodowego odpowiednika z tą różnicą, iż informacje zostają wysłane nie „po kablu”, a za sprawą sieci bezprzewodowej WiFi.

Dzięki temu skuteczność takiego bezprzewodowego czujnika jest dokładnie taka sama jak tego przewodowego. Jedyną różnicą jest sposób przesyłania danych o wycieku, który odbywa się za pomocą fali radiowych. Warto podkreślić, że bezprzewodowe czujniki detekcji wycieku wody działają na baterie, dzięki czemu nie potrzebują żadnego źródła zasilania z zewnątrz. O zmniejszającym się poziomie baterii takiego czujnika, informowani jesteśmy w panelu centralnym, dzięki czemu wszystkie czujniki zawsze działają w odpowiedni sposób.

Bezprzewodowy czujnik wykrywająca paliwo/diesel WiFi

Czujniki wykrywające wyciek paliwa lub oleju napędowego są bardzo praktycznym rozwiązaniem na stacjach paliw, w warsztatach samochodowych, czy też w stacjach kontroli pojazdów. Warto podkreślić, że bezprzewodowy system detekcji wycieków działa nie tylko w oparciu o wykrywanie wody, ponieważ odpowiednie czujniki wykrywają także inne ciecze, takie jak paliwo, czy olej napędowy.

Czujnik bezprzewodowy TT5000 wykrywający wyciek paliwa pozwala na bardzo szybką reakcję. Wycieka paliwa lub oleju napędowego jest niezwykle niebezpieczny, gdyż jak powszechnie wiadomo, substancje te są wysoce łatwopalne, dlatego szybka detekcja wycieku oraz lokalizacja awarii z dokładnością do 1 metra, pozwala czuć się bezpiecznie.

Bezprzewodowe czujniki wykrywające wyciekające paliwo, są więc doskonałym sposobem na zabezpieczenia każdego miejsca, w którym przechowywane jest paliwo, a także olej napędowy (diesel).

Bezprzewodowy zawór elektromagnetyczny odcinający wodę WiFi

Szybka reakcja i odcięcie wody w razie nagłej awarii, potrafią uchronić przed przykrymi konsekwencjami zalania. W bezprzewodowym systemie detekcji wycieku wody, zawór elektromagnetyczny także działa w oparciu o własną sieć WiFi. Dzięki temu montaż takiego elementu jest szybki, prosty i nie wymaga żadnych prac remontowych. Bezprzewodowy charakter zaworu elektromagnetycznego w najmniejszym stopniu nie wpływa na jego szybkość działania - w razie wykrycia wody przez bezprzewodowy czujnik wycieku, zawór natychmiastowo zakręca dopływ wody do instalacji, aby zminimalizować skutki takiej awarii.

Bezprzewodowy zawór elektromagnetyczny WiFi jest więc doskonałym przykładem na to, iż poszczególne elementy systemu detekcji wycieku wody nie muszą być połączone przewodami, aby działały szybko i skutecznie.

Dlaczego warto wybrać bezprzewodowy system detekcji wycieku wody AquiWave?

Bezprzewodowy system detekcji wycieku wody AquiWave WiFi jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów, które opierają swoje działanie na przewodach. Główną zaletą tego systemu jest możliwość montażu dosłownie w każdym miejscu, ponieważ poszczególne elementy opierają swoje działanie na radiowym przesyłaniu sygnałów i danych które tworzą własną zamkniętą i dobrze zabezpieczoną sieć WiFi..

Warto podkreślić, że do pojedynczego systemu możliwe jest podłączenie aż 240 urządzeń, dzięki czemu bezprzewodowy system AquiWave skutecznie zabezpieczy nie tylko prywatne nieruchomości mieszkalne, drobne przedsiębiorstwa (bary, kafejki, restauracje), ale także duże obiekty, takie jak fabryki i zakłady pracy.

Podsumowując, bezprzewodowy system detekcji wycieku wody AquiWave jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych przewodowych systemów. Główną zaletą jest oczywiście praktyczny brak kosztów instalacji i montażu systemu, ponieważ nie trzeba wykonywać żadnych prac remontowych - czujniki montujemy dokładnie tam, gdzie tego potrzebujemy.

 

 System AquiWave będzie dostępny w naszej ofercie. Dane techniczne AquiWave.

Komentarze do wpisu (0)

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl