Czujnik wycieku wody z opcją sterowania elektrozaworem 0
Czujnik wycieku wody z opcja sterowania elektrozaworem

Czujniki wycieku wody w połączeniu z odpowiednim modułem alarmowym wyposażonym w przekaźnik może sterować elektrozaworem, pompą czy syreną dźwiękową.

System EcoLeak bo o nim mowa, opiera się na czujnikach punktowych oraz na kablach sensorycznych, które w połączeniu z panelem, sygnalizują gdy dojdzie do wycieku wody. Czujniki punktowe najlepiej sprawdzają się w małych pomieszczeniach, ponieważ obszar wykrywania takiego punktowego czujnika jest niewielki. W przypadku czujników kablowych możliwe jest zabezpieczenie większych pomieszczeń, ze względu na charakter działania tych czujników. Kable sensoryczne można poprowadzić równolegle z instalacją wodną, dzięki czemu monitorowany jest znacznie większy obszar. Woda zostaje wykryty gdy tylko dotrze do kabla.

Dzięki temu system detekcji wody EcoLeak, to bardzo uniwersalny, ekonomiczny i dokładny system, który umożliwia sprawne wykrywanie wycieków.

Zestaw startowy do detekcji wycieku wody, czyli prosty sposób na instalację systemu

Zakup i montaż systemu detekcji wycieku wody wcale nie musi być bardzo złożony i skomplikowany, na co dowodem może być EcoLeak Eco-1, czyli liniowy system detekcji wody sprzedawany w zestawie w którym znajduje się panel alarmowy z sygnalizacją dźwiękową i przekaźnikiem, przewód przyłączeniowy i czujnik kablowy. Ekonomiczne, proste w obsłudze i niezawodne urządzenia firmy AquiTron, doskonale sprawdzają się zarówno w małych obiektach komercyjnych, jak i w przypadku indywidualnych nieruchomości mieszkalnych. Zestaw EcoLeak Eco-1 pozwala na szybką lokalizację wycieku wody, zaś sam panel alarmowy współpracuje zarówno z czujnikami punktowymi, jak i przewodami sensorycznymi. Panel alarmowy Eco-1 wyposażony jest w bezpotencjałowy przekaźnik typu SPTD.

Detekcja wody z przekaźnikiem

Zestaw startowy EcoLeak do detekcji wycieku wody, jest doskonałym rozwiązaniem, które pozwala cieszyć się tą innowacyjną technologią także w domach jednorodzinnych. Zestaw ten może być zarówno oparty o czujniki punktowe, jak i kable sensoryczne. Natomiast zainstalowany w nim przekaźnik daje możliwość np. sterowania elektrozaworem lub pompą.

 

Komentarze do wpisu (0)

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl