Przewód sensorowy nVent RAYCHEM TraceTek TT5001-HS wykrywa obecność ciekłych rozpuszczalników organicznych w dowolnym punkcie na swojej długości, ale reaguje jednak na obecność wody. Zainstalowany z modułem alarmowo – lokalizacyjnym TraceTek, przewód wykrywa ciecz, wyzwala alarm i wskazuje lokalizację wycieku z dokładnością do jednego metra.

Przeznaczenie do wykrywania wycieków podziemnych

Przewód sensorowy TT5001-HS jest przeznaczony do stosowania w szczelinowej rurze PCV i jest skonstruowany z zewnętrznej warstwy włókien polietylenowych, aby zapewnić dodatkową wytrzymałość na rozciąganie i niskie tarcie podczas procesu instalacji. Rdzeń przewodu sensorowego to standardowy TT5001 o dobrze udokumentowanym czasie reakcji, licznych kwalifikacjach stron trzecich i latach udanych zastosowań. Przewód jest przeznaczony do przeciągania przez rury osłonowe PVC o średnicy 42 mm lub 1½ cala z otworami o przekroju 80 mm i długości do 240 m pomiędzy skrzynkami rewizyjnymi.

Elastyczność projektowania

Przewód sensorowy TT5001-HS można zakupić na metry, przyciąć na żądaną długość w miejscu instalacji i połączyć we własnym zakresie za pomocą zestawów metalowych złączek TraceTek.

nVent RAYCHEM TraceTek TT5001-HS przewód sensorowy

Charakterystyczny wygląd i dostosowanie do projektów rurociągów

Przewód sensorowy TT5001-HS posiada błyszczącą, białą warstwę zewnętrzną z włókien linowych, oznaczoną charakterystycznym fioletowym znacznikiem. Zewnętrzna warstwa otuliny polietylenowej jest wykonana z wielu pojedynczych włókien, które łącznie zwiększają limit siły ciągnięcia do ponad 100 kg. Jednocześnie ta zewnętrzna warstwa znacznie zmniejsza opór tarcia pomiędzy przewodem a kanałem PVC, ułatwiając tym samym pokonywanie dużych odległości pomiędzy skrzynkami do ciągnięcia. W wielu przypadkach cztery odcinki TT5000-HS zostają połączone w jeden obwód TraceTek o długości 1000 metrów. Wiele obwodów może być monitorowanych z jednego miejsca, co pozwala na zastosowanie w rurociągach o długości od kilkuset metrów do wielu kilometrów.

Zaawansowana technologia

Do produkcji przewodów TT5001-HS firma TraceTek wykorzystuje technologię sieciowania radiacyjnego i polimerów przewodzących. Połączenie wodo- i chemoodpornej ścianki wewnętrznej z podwyższoną wytrzymałością polietylenowej zewnętrznej warstwy liny daje produkt dobrze nadający się do wykrywania podziemnych wycieków. Przewód jest w stanie wytrzymać zarówno rygorystyczne warunki instalacji, jak i długie lata pracy pod ziemią w kontakcie z wodą gruntową i różnymi warunkami glebowymi. Przewód dobrze znosi warunki lekko kwaśne lub alkaliczne, kontakt z detergentami i inne podobne trudne warunki.

KOMPONENTY

  • P000001171 – TT5001HS – przewód sensorowy do samodzielnego zakończenia, sprzedawany na metry, minimalna ilość zamówienia 30 m, maksymalna na bębnie 240 m.

AKCESORIA

PLIKI