Detekcja wycieków niebezpiecznych cieczy przewodzących prąd

Przewody sensorowe TraceTek do wykrywania cieczy przewodzących prąd innych niż czysta woda, ścieków, kwasów i wodnych roztworów substancji chemicznych są przeznaczone do stosowania ich przy przechowywaniu w zbiornikach i transportowaniu rurami. Nasze przewody wykrywają obecność roztworów wodnych zawierających również agresywne i toksyczne substancje chemiczne. Przewody te znajdują zastosowanie przy uzdatnianiu wody, w oczyszczalniach ścieków oraz w systemach transportu substancji chemicznych przy wytwarzaniu półprzewodników oraz w zakładach farmaceutycznych. Ścieki z laboratoriów, rekultywowane wody gruntowe, transport kwaśnych odpadów oraz inne ciecze transportowane w rurach o podwójnych ściankach to kolejne zastosowania naszych przewodów sensorowych.

Kluczową korzyścią przy zainstalowaniu systemu wykrywania wycieków tych cieczy jest wczesne wykrywanie nieszczelności w instalacjach stanowiących zagrożenie bezpieczeństwa, mienia lub personelu. Często ciecze niebezpieczne są transportowane lub przechowywane w miejscach, w których może dojść do nieumyślnego kontaktu z ciałem człowieka lub wycieków do środowiska. 

 

detekcja wycieków cieczy niebezpiecznychPrzewody sensorowy z serii TT3000 do wykrywania wycieków cieczy przewodzących prąd innych niż czysta woda i substancji chemicznych działają w oparciu o przewodność własną roztworów wodnych. Obecność rozpuszczonych soli lub innych substancji o budowie jonowej sprawia, że wyciekające płyny są łatwiej wykrywane niż woda wodociągowa lub deszczowa. Przewody te są zbudowane z pokrytych przewodzącym polimerem elektrod czujników owiniętych spiralnie wokół obojętnego rdzenia z fluoropolimeru odpornego na substancje chemiczne. Wykonano w ten sposób samo nadzorujący się przewód, w którym każdy fragment wysyła sygnał w razie wykrycia kontaktu z przewodzącą cieczą. Urządzenie monitorujące wyposażone w dodatkowe obwody jest w stanie określić punkt na długości przewodu, w którym nastąpiło wykrycie wycieku. Możliwe jest użycie kilkumetrowego przewodu pokrywającego mały obszar lub układ zawierający nawet tysiące metrów przewodu, podzielony na osobne kanały, pokrywający dużą i skomplikowaną sieć rur i zbiorników.

 

 

JEDEN SYSTEM - TYSIĄCE MOŻLIWOŚCI

Jedna centrala może monitorować różnego rodzaju przewody sensorowe. 

 

Detekcja wycieków niebezpiecznych cieczy przewodzących prąd

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl