Detekcja wycieków wody

Detekcja wycieku wody jest użyteczna jako ochrona i zapobieganie ewentualnym zniszczeniom wywołanym zalaniem wodą pomieszczeń i urządzeń. Systemy instalowane są w różnych pomieszczeniach i służą do wykrycia ewentualnego zalania wodą przestrzeni spowodowaną na przykład przez nieszczelności w instalacji klimatyzacji, centralnego ogrzewania, ppoż, kanalizacji itp.. Instalacja detekcji składa się z przewodu sensorowego oraz centrali monitorującej przekazującej informacje o wykryciu wycieku.

System zapewnia szybkie wykrycie niewielkich przecieków, dokładną lokalizację miejsca wycieku na trasie przewodu sensorowego z dokładnością do jednego metra. Przewód sensoryczny może wykrywać wodę na całej swojej długości. W przypadku kontaktu wody z przewodem sensorowym centrala załącza sygnalizowane alarmem dźwiękowym, a na wyświetlaczu urządzenia pojawia się komunikat z dokładnym odczytem odległości, na której pojawił się wyciek. Moduł sygnalizacji i lokalizacji wycieków kontynuuje monitorowanie stanu przewodów po powstaniu wycieku i ponowne alarmuje użytkownika, jeżeli w tym samym czasie pojawi się kolejny wyciek. Urządzenie wyposażone jest w wiele funkcji diagnostycznych. Wszystkie inne informacje o zdarzeniach w pracy systemu przechowywane są w jego pamięci. Moduł sygnalizacji i lokalizacji wycieków wyposażony jest w wyjście przekaźnikowe, który przekazuje informacje o wykryciu wycieku do systemu BMS.

 

Detekcja wycieków wody na podłodze

W przypadku zastosowania czujników punktowych do wykrywania wycieków, woda musi fizycznie zetknąć się z sondą aby wywołać alarm. Zbyt mały rozstaw czujników może opóźnić wykrycie zagrożenia. W przypadku detekcji liniowej, alarm załącza się jest gdy ciecz zetknie się w dowolnym miejscu na całej długości przewodu sensorowego. System lokalizacji i detekcji wycieków wody nVent RAYCHEM TraceTek jest w stanie wykryć wyciek u jego źródła, załączyć alarm oraz wskazać dokładną odległość do wycieku z dokładnością do jednego metra długości przewodu sensorowego, co pozwala użytkownikom szybko zlokalizować źródło awarii.


Przewód sensorowy nVent RAYCHEM TraceTek TT1000 wykrywa obecność wody w dowolnym punkcie swojej długości. Podłączony do modułu alarmowo - lokalizacyjnego TraceTek, wyzwala alarm i wskazuje lokalizację z dokładnością do jednego metra.

  • Wykrywa obecność wody w dowolnym miejscu na swojej długości.
  • Montaż na podłodze, pod podłogą podniesioną, dookoła zbiorników itp.
  • Ma gładką konstrukcję, która szybko wysycha.
  • Wielokrotnego użytku (po wysuszeniu).
  • Wytrzymały oraz wyjątkowo odporny na ścieranie i korozję. Widoczny kolor.
  • Główne zastosowania: Serwerownie i pomieszczenia IT, pompownie, aplikacje HVAC, muzea, biblioteki, archiwa oraz parkingi.

  

detekcja liniowa wycieków wody Detekcja wycieków wody 

Pomieszczenia z podniesioną podłogą, w której biegną instalacje wodne są szczególnie narażone na zalanie, ponieważ te przestrzenie są niewidoczne i mało dostępne. Wyciek wody znacznej wielkości w widocznym miejscu zostanie łatwo zauważony, ale pod podłogą techniczną, może poczynić znaczne szkody zanim zostanie ostatecznie wykryty.

Detekcja wycieków wody z rur podwieszanych

Przewód sensorowy nVent RAYCHEM TraceTek TT1100-OHP przeznaczony jest do montażu bezpośrednio pod rurami w mniej dostępnych miejscach, takich jak: podwieszane sufity kasetonowe lub piony w szachtach technicznych. Dzięki dodatkowej warstwie płaszcza z plecionego włókna, TT1100-OHP lepiej wchłania spływającą wodę.

kabel sensoryczny wykrywający wodę wykrywanie nieszczelności z rur

   

 

 

Kabel sensoryczny detekcji wody

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl