Rozproszony system detekcji wycieku wody
Rozproszony system detekcji wycieku wody 0

Wykrywanie nieszczelności w instalacjach wodnych i zalań jest jednym z najistotniejszych aspektów w zakresie bezpieczeństwa budynków i obiektów infrastrukturalnych. Rozproszony system detekcji wycieku wody pozwala na natychmiastowe powiadamianie o wykryciu cieczy. Rozwiązania tej kategorii wykorzystują specjalne przewody sensorowe TraceTek TT1100 i TT1100-OHP, kompatybilne z modułami alarmowo-lokalizacyjnymi TraceTek oraz AquiTron.

Czujnik zalania wodą punktowy czy liniowy?
Czujnik zalania wodą punktowy czy liniowy? 0

Projektanci budynków często zastanawiają się, czy do wykrywania wycieków zastosować punktowy czujnik zalania wodą, czy jednak liniowy. Nowoczesne sondy oraz czujniki detekcji wycieków cieczy umożliwiają szybkie wykrycie awarii informując o rozprzestrzenianiu się wody a co za tym indzie szybkie podjęcie stosownych działań przez obsługę techniczną budynku.

Czujnik wycieku wody z opcja sterowania elektrozaworem
Czujnik wycieku wody z opcją sterowania elektrozaworem 0

Czujniki wycieku wody, to detektory wykrywające wycieki. W połączeniu z odpowiednim modułem alarmowym wyposażonym w przekaźnik, możliwe jest także sterowanie elektrozaworem, pompą czy syreną dźwiękową. Dzięki temu system detekcji wody, to tak naprawdę bardzo dokładny i precyzyjny system, który umożliwia nie tylko wykrywanie wycieków, ale także sprawne kontrolowanie całej infrastruktury systemowej. 

Czujnika zalania wodą w postaci kabla sensorycznego
Czujnika zalania wodą w postaci kabla sensorycznego 0

Awaria instalacji sanitarnej, kanalizacji, rozszczelnienie się rury z ciepłą lub zimną wodą czy systemu centralnego ogrzewania może doszczętnie zniszczyć obiekty przemysłowe, serwerownie lub inne ważne z punktu biznesu obiekty. Dlatego też coraz częściej wykorzystywany jest w takich miejscach system detekcji wycieku wody, który opiera swoje działanie na kablach sensorycznych. W jaki sposób działają kable sensoryczne i dlaczego są tak skuteczne w wykrywaniu wycieków wody?

Liniowa detekcja wycieków wody TT1000
Liniowa detekcja wycieków wody TT1000 0

Po wykrycia wody a następnie po wysuszeniu przewód sensorowy TraceTek można szybko przywrócić do normalnej pracy. Unikalna konstrukcja tego czujnika praktycznie nie reaguje na mało wilgotne miejsca lub pułapki powstające przez zanieczyszczenia.

Kabel wykrywający wodę
Kabel wykrywający wodę 0

Kabel sensoryczny wykrywa wodę w każdym miejscu na swojej długości. Podłączony do odpowiedniego modułu alarmowego wskaże wyciek z dokładnością do jednego metra kabla sensorycznego.

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl