Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Detekcja wycieków wody z rur podwieszanych
Przewód sensorowy (kabel sensoryczny) TraceTek TT1100–OHP wykrywa wycieki wody w dowolnym punkcie na swojej długości. TT1100–OHP posiada dodatkowy chłonny oplot z włókien syntetycznych zaprojektowany do odprowadzania wody wzdłuż przewodu czujnika.
Czytaj więcej
Czujnika zalania wodą w postaci przewodu sensorowego
Awaria instalacji sanitarnej, kanalizacji, rozszczelnienie się rury z ciepłą lub zimną wodą czy systemu centralnego ogrzewania może doszczętnie zniszczyć obiekty przemysłowe, serwerownie lub inne ważne z punktu biznesu obiekty. Dlatego też coraz częściej wykorzystywany jest w takich miejscach system detekcji wycieku wody firmy nVent RAYCHEM TraceTek, który opiera swoje działanie na przewodach sensorowych. W jaki sposób działają przewody sensorowe i dlaczego są tak skuteczne w wykrywaniu wycieków wody?
Czytaj więcej
Detekcja wycieków paliwa | Jak to działa?
Ewentualny wyciek paliwa stanowi nie tylko potencjalne źródło strat dla firmy, ale przede wszystkim poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Duża plama łatwopalnej benzyny może być niebezpieczna także dla pracowników. Aby uniknąć tego typu potencjalnego problemu, warto wszystkie zbiorniki, rurociągi oraz inne istotne punkty (jak zawory) zabezpieczać systemem detekcji wycieku.
Czytaj więcej
Detekcja wycieków chemicznych | Jak to działa?
Wyciekające chemikalia stanowią duże zagrożenie dla środowiska, ludzi, a także budynków i sprzętów znajdujących się w pobliżu. Z tego powodu istotne jest szybkie alarmowanie o wystąpieniu nieszczelności. Firma nVent RAYCHEM opracowała skuteczny system TraceTek, który nie tylko informuje o wycieku, ale także wskazuje na jego dokładną lokalizację. Jak to działa? Przekonaj się sam!
Czytaj więcej
Wykrywanie wycieków kwasów
Przewody sensorowe TT7000-HUV są przeznaczone przede wszystkim do stosowania na rurociągach napowietrznych, rurach pionowych, zaworach i kolektorach oraz innych złączach, w których może dojść do wycieku stężonego kwasu siarkowego lub azotowego.
Czytaj więcej
Przewodowe czujniki wody w tacach ociekowych
Wykonaliśmy tace ociekowe ze stali nierdzewnej, które zostały zamontowane pod sufitem w krytycznych obszarach, w których może pojawić się woda z nieszczelnego sufitu. Tace ociekowe zostały wyposażone w przewodowe czujniki TraceTek TT1000, które wykrywają wodę na całej ich długości.
Czytaj więcej
Wykrywanie wycieków z rurociągu transportującego paliwo
Przewód sensorowy nVent RAYCHEM TraceTek TT5000 zainstalowany na dnie betonowego kanału zawierającego rurociągi rozprowadzające olej napędowy z zewnętrznego naziemnego zbiornika magazynowego. Zapewnia to wczesne ostrzeganie o niewielkim wycieku paliwa, zanim stanie się on zagrożeniem dla środowiska lub bezpieczeństwa.
Czytaj więcej
pixel