Rozproszony system detekcji wycieku wody
Rozproszony system detekcji wycieku wody 0

Wykrywanie nieszczelności w instalacjach wodnych i zalań jest jednym z najistotniejszych aspektów w zakresie bezpieczeństwa budynków i obiektów infrastrukturalnych. Rozproszony system detekcji wycieku wody pozwala na natychmiastowe powiadamianie o wykryciu cieczy. Rozwiązania tej kategorii wykorzystują specjalne przewody sensorowe TraceTek TT1100 i TT1100-OHP, kompatybilne z modułami alarmowo-lokalizacyjnymi TraceTek oraz AquiTron.

Czujnik zalania wodą punktowy czy liniowy?
Czujnik zalania wodą punktowy czy liniowy? 0

Projektanci budynków często zastanawiają się, czy do wykrywania wycieków zastosować punktowy czujnik zalania wodą, czy jednak liniowy. Nowoczesne sondy oraz czujniki detekcji wycieków cieczy umożliwiają szybkie wykrycie awarii informując o rozprzestrzenianiu się wody a co za tym indzie szybkie podjęcie stosownych działań przez obsługę techniczną budynku.

Bezprzewodowy system wykrywania wycieków wody AquiWawe
Bezprzewodowy system wykrywania wycieków wody AquiWawe 0

Nagły wyciek wody jest w stanie wyrządzić ogromne szkody, dlatego coraz większa ilość osób prywatnych chce się zabezpieczyć przed tego typu katastroficznymi niespodziankami. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na przeciwdziałanie skutkom awarii, jest system wykrywania wycieków. Wiele osób obawia się, że montaż takiego systemu będzie wymagał dość dużej ingerencji i remontu, jednakże wyjściem z tej sytuacji jest bezprzewodowy system wykrywania wycieków wody AquiWave.

Czujnik wycieku wody z opcja sterowania elektrozaworem
Czujnik wycieku wody z opcją sterowania elektrozaworem 0

Czujniki wycieku wody, to detektory wykrywające wycieki. W połączeniu z odpowiednim modułem alarmowym wyposażonym w przekaźnik, możliwe jest także sterowanie elektrozaworem, pompą czy syreną dźwiękową. Dzięki temu system detekcji wody, to tak naprawdę bardzo dokładny i precyzyjny system, który umożliwia nie tylko wykrywanie wycieków, ale także sprawne kontrolowanie całej infrastruktury systemowej. 

Wykrywanie wycieków wody z instalacji klimatyzacyjnej
Wykrywanie wycieków wody z klimatyzatorów i klimakonwektorów 0

Awarie klimatyzatorów i klimakonwektorów zdarzają się dość często. Tego typu wypadki są szczególnie niebezpieczne we wszelkiego rodzaju budynkach przemysłowych i biznesowych, których zalanie wodą przyniesie wysokie straty. Warto podkreślić, że system wykrywania wycieków wody jest doskonałym sposobem na przeciwdziałanie takim awariom. Na jakiej zasadzie działa taki system i dlaczego tak skutecznie chroni przed awarią?

Wczesne ostrzeganie przed wyciekami wody z pomp, zbiornika, zaworów
Wczesne ostrzeganie przed wyciekami wody z pomp, zbiornika, zaworów 0

Skuteczna ochrona przed wyciekiem wody z pomp, zbiorników i zaworów jest bardzo istotna. W tego typu zbiornikach znajduje się duża ilość wody, która w przypadku awarii może być bardzo niebezpieczna powodują duże szkody materialne. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się systemy wczesnego ostrzegania przed wyciekami.

Jak działa lokalizacja wycieku
Jak działa lokalizacja wycieku 0

Przewód sensorowy ma dwa izolowane przewody i dwie przewodzące elektrody powlekane polimerem. Do przewodu sensorowego podłączone jest niewielkie napięcie stałe (5-9 woltów), a rezystory wewnętrzne ograniczają przepływ prądu przez pętle przewodu czujnika do około 75 mikroamperów. Rzeczywista ilość przepływającego prądu jest monitorowana ...

Przewód sensorowy VS czujnik punktowy
Przewód sensorowy VS czujnik punktowy 0

Systemy detekcji wycieku wody stają się coraz popularniejsze, ponieważ w zauważalny sposób minimalizują szkody i koszty powstałe w wyniku awarii instalacji sanitarnej lub klimatyzacyjnej. Warto podkreślić, że w takich systemach istnieje dwojaki sposób wykrywania takich wycieków - poprzez przewody sensorowe, a także za pomocą czujników punktowych. Który sposób detekcji wycieku jest  bardziej precyzyjny i jakie są podstawowe różnice pomiędzy przewodem sensorowym a czujnikiem punktowym?

Czujnika zalania wodą w postaci kabla sensorycznego
Czujnika zalania wodą w postaci kabla sensorycznego 0

Awaria instalacji sanitarnej, kanalizacji, rozszczelnienie się rury z ciepłą lub zimną wodą czy systemu centralnego ogrzewania może doszczętnie zniszczyć obiekty przemysłowe, serwerownie lub inne ważne z punktu biznesu obiekty. Dlatego też coraz częściej wykorzystywany jest w takich miejscach system detekcji wycieku wody, który opiera swoje działanie na kablach sensorycznych. W jaki sposób działają kable sensoryczne i dlaczego są tak skuteczne w wykrywaniu wycieków wody?

Monitorowanie rozszczelnień i wycieków w przestrzeni zbiorników dwuściennych
Monitorowanie rozszczelnień i wycieków w przestrzeni zbiorników dwuściennych 0

nVent RAYCHEM TraceTek TT-FLASHER-BE jest niedrogim, zasilanym bateryjnie urządzeniem, które emituje łatwy do zauważenia migający sygnał świetlny za każdym razem, gdy przewód sensorowy TraceTek lub sonda wykryją ciecz. Ponieważ jest to urządzenie całkowicie autonomiczne i nie wymaga żadnych zewnętrznych połączeń, jego instalacja jest prosta i niedroga.

Montaż detekcji wycieków wody na podłodze i w tacach ociekowych
Czujniki wody w tacach ociekowych 0

Wykonaliśmy tace ociekowe ze stali nierdzewnej które zostały zamontowane pod sufitem w miejscach krytycznych, gdzie może pojawić się woda. W tacach ociekowych zamontowane zostały przewody sensorowe wykrywające wodę na całej swojej długości. 

TraceTek chroni lotnisko w Chile
TraceTek chroni lotnisko w Chile 0

Aktywność sejsmiczna Chile ma zasadnicze znaczenie dla powstawania miniaturowych pęknięć i wycieków w podziemnym rurociągu, co stanowi zagrożenie zarówno dla bezpieczeństwa, jak i dla środowiska. Ponadto okresowe testy szczelności ciśnienia nie zapewniały ciągłej ochrony wymaganej, pozostawiając hydranty lotniskowe narażone na niewykryte wycieki między zakończeniem ostatniego testu a początkiem następnego.

Bezprzewodowy system do wykrywania wycieków wody i paliwa
Bezprzewodowy system detekcji wycieków wody i paliwa 0

Rozwiązaniem cieszącym się popularnością wśród wielu klientów, którzy chcą mieć zainstalowany bezprzewodowy system detekcji wycieków wody i paliwa bez podejmowania prac remontowych w swoim obiekcie, jest bezprzewodowy panel wraz z komponentami serii AquiWave firmy Aquilar. 

Wykrywanie wycieków paliwa, oleju napędowego
Wykrywanie wycieków paliwa, oleju napędowego 0

Istnieją różne metody zabezpieczania rurociągów paliwowych, generatorów i zbiorników przed wyciekami. Czujniki serii TraceTek TT5000 wykrywają obecność ciekłych paliw węglowodorowych w dowolnym miejscu na swojej długości, ale nie reagują na obecność wody. Zainstalowany z panelem alarmowym AT-APA, przewód wykrywa ciecz, wyzwala alarm i wskazuje lokalizację wycieku z dokładnością do jednego metra.

Wykrywanie wycieków wody w centrach danych i serwerowniach
Wykrywanie wycieków wody pod podłogą podniesioną i w tacach ociekowych 0

Wykrywanie wycieków wody pod podłogą podniesioną i w tacach ociekowych zapewnia system wykrywania wycieków AquiTron oraz TraceTek oferując najlepszą i najszybszą informację związaną z wyciekami z systemów klimatyzacji, rur chłodzących lub wnikaniem wody z sąsiednich pomieszczeń. W tych systemach wykrywane są już bardzo małe wycieki wody, zanim spowodują one poważne problemy. W obszarach o wysokiej wrażliwości stosowane są dwa rodzaje przewodów czujnikowych TT1000 i TT1100-OHP.

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl