Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Detekcja wycieków chemicznych | Jak to działa?

2023-11-28
Detekcja wycieków chemicznych | Jak to działa?

Wyciekające chemikalia stanowią duże zagrożenie dla środowiska, ludzi, a także budynków i sprzętów znajdujących się w pobliżu. Z tego powodu istotne jest szybkie alarmowanie o wystąpieniu nieszczelności. Firma nVent RAYCHEM opracowała skuteczny system TraceTek, który nie tylko informuje o wycieku, ale także wskazuje na jego dokładną lokalizację. Jak to działa? Przekonaj się sam!

Jak działa system detekcji wycieków chemicznych?

Kluczowym elementem instalacji do wykrywania nieszczelności rurociągów jest przewód detekcji TraceTek. Montowany jest on do monitorowanego obiektu: rurociągu, zaworu, zbiornika czy pompy. W razie wystąpienia wycieku substancji chemicznej, w przewodzie powstaje sygnał, biegnący do modułu interfejsu SIM. Tam przetwarzany jest przez procesor. W ten sposób uzyskuje się informację o dokładnym położeniu awarii. Wszystkie dane są zapisywane w pamięci urządzenia.Jednocześnie wysyłane są one do modułu alarmowego i lokalizacyjnego. Podanie na ekranie dokładnego miejsca awarii ułatwia szybkie znalezienie problemu oraz naprawę, zanim wyciek stanie się problematycznie i spowoduje powstanie szkód. Szybka reperacja zapobiega także przerwom w produkcji.

Zalety instalacji detekcji wycieków chemikaliów

Dlaczego rozwiązanie od nVent RAYCHEM cieszy się tak dużym uznaniem i popularnością? Wynika to z wielu ważnych zalet tego systemu, takich jak:Monitorowanie ciągłe dużych obiektów. Przewód detekcji TraceTek może być instalowany na długich nitkach rurociągów. Dobrze sprawdza się także w przypadku zbiorników – wystarczy umieścić go spiralnie w odpowiednich odstępach, by wykrył i zlokalizował każdą nieszczelność. System detekcji wycieków chemicznych nie tylko wysyła sygnał o awarii, ale także wskazuje dokładną lokalizację problemu. Ważna jest także skuteczność systemu. Odpowiednio dobrany przewód sensorowy wykrywa wyciek chemikali, a jednocześnie jest nieczuły na pojawiającą się na rurociągach lub zbiornikach wodę (brak częstych fałszywych alarmów). Montaż systemu nVent RAYCHEM nie wymaga dużych inwestycji w setki czujników pomiarowych oraz drogich systemów sterowania. Zamiast tego wystarczy jeden przewód, podłączony do modułu interfejsu SIM.Tanie, łatwe w instalacji i obsłudze, a przede wszystkim skuteczne rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością – warto postawić na sprawdzony system detekcji wycieków chemicznych od nVent RAYCHEM.

Gdzie najczęściej stosowane są systemy detekcji wycieków chemicznych?

Firmy wykorzystujące, przetwarzające oraz produkujące szkodliwe dla środowiska związki chemiczne zobowiązane są do stosowania odpowiednich środków ochrony przyrody. Wśród wielu stosowanych systemów detekcji wycieków, rozwiązanie nVent RAYCHEM:  TraceTek wykazuje szczególnie wysoką skuteczność, a jednocześnie ułatwia odnalezienie i naprawę awarii. Dlatego też zyskuje ono na popularności zarówno przy ochronie obiektów liniowych, głównie rurociągów, jak i punktowych: pomp, zaworów, zbiorników czy połączeń (kołnierzy). Instalacja taka nie tylko zabezpiecza otoczenie i środowisko przed szkodliwym działaniem wyciekających chemikaliów, ale również ogranicza straty firmy związane z utratą przesyłanego medium.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023
pixel