Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sygnalizacja wycieków wody z klimatyzatorów i klimakonwektorów

2021-11-11
Sygnalizacja wycieków wody z klimatyzatorów i klimakonwektorów

Awarie klimatyzatorów i klimakonwektorów zdarzają się dość często. Tego typu wypadki są szczególnie niebezpieczne we wszelkiego rodzaju budynkach przemysłowych i biznesowych, których zalanie wodą przyniesie wysokie straty. Warto podkreślić, że system wykrywania wycieków wody jest doskonałym sposobem na przeciwdziałanie takim awariom. Na jakiej zasadzie działa taki system i dlaczego tak skutecznie chroni przed awarią?

Cały system wykrywania wycieków bazuje na przewodach sensorowych, czyli czujnikach pozwalających wykryć awarie w bardzo szybkim tempie od jej powstania. W przypadku klimatyzatorów i klimakonwektorów sensory przewodowe sprawdzają się znacznie lepiej niż czujniki punktowe z prostej przyczyny - przewody biegną dokładnie wzdłuż najważniejszych rur, które narażone są na awarię. Dzięki temu cały system jest w stanie o wiele szybciej wykryć wyciek i wszcząć alarm. W tym konkretnym przypadku użyto przewodów sensorowych TaceTek TT1100-OHP, które zapewniają maksymalny poziom szybkiego wykrycia wycieku.

Sercem tego systemu jest moduł TTA-SIM-2, który jest w stanie monitorować do 150 metrów przewodu sensorowego. Panel alarmowy został zbudowany z wytrzymałego poliwęglanu, aby wytrzymywać pracę nawet w ciężkich warunkach. Dźwięk alarmu wynosi 60 dB, dzięki czemu jakikolwiek wyciek zostaje głośno i wyraźnie zasygnalizowany. Co więcej, diody LED umożliwiają odczyt zasilania, problemów z czujnikami, stanu komunikacji oraz sygnalizują wyciek. Natomiast wyświetlacz LCD wyświetla wartość na którym metrze przewodu sensorowego nastąpił wyciek wody. Moduł TTA-SIM-2 posiada styk bezpotencjałowy i możliwość podłączenia do sieci ModBus w celu wykorzystania go do swoich potrzeb.

Podsumowując, system wykrywania wycieków wody z klimatyzatorów i klimakonwektorów to doskonały sposób na zabezpieczenie każdego budynku, który posiada klimatyzację. Wówczas nawet najmniejszy wyciek zostaje wykryty w maksymalnie szybkim tempie, co przekłada się na całkowite zabezpieczenie przed zalaniem.

system detekcji wycieku wody z klimatyzacji

czujnik wody w tacy ociekowej

czujnik wycieku wody z rury

System detekcji i lokalizacji wycieków wody

czujnik wody na szynę din

sygnalizacja wycieków wody z splitów

sygnalizacja wycieków wody z klimakonwektora 

czujnik wody z przekaźnikiem

taca ociekowa na wodę z klimatyzatora

czujnik wycieku wody z przekaźnikiem

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel