Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sygnalizacja wycieku wody z pomp, zbiornika, zaworów

2022-01-26
Sygnalizacja wycieku wody z pomp, zbiornika, zaworów

Skuteczny i szybki system sygnalizacji wycieku wody z pomp, zbiorników i zaworów jest bardzo ważny. W takich rurociągach i zbiornikach znajduje się duża ilość wody, która w przypadku awarii może być bardzo niebezpieczna, powodując duże szkody materialne. Dlatego systemy wczesnego ostrzegania przed wyciekami TraceTek stają się coraz bardziej popularne.

Instalacja została wykonana na przewodzie sensorowym TraceTek TT1000. Lokalizacja wycieku wody jest odczytywana z dokładnością do 1 metra przewodu sensorowego. System może objąć detekcją cały wieżowiec. Maksymalny rozmiar systemu dla panelu TT-TS12 wynosi do 384 000 metrów przewodu czujnika TraceTek.

Szybkie wykrycie wycieku w przypadku zbiorników, zaworów i pomp, to klucz do uniknięcia kłopotów, dlatego w tym przypadku liczy się przede wszystkim wysoka skuteczność takiego czujnika. Warto podkreślić, że w takiej sytuacji najlepiej sprawdzają się czujniki w formie przewodów sensorowych, które umieszcza się wzdłuż najbardziej newralgicznych miejsc, dzięki czemu możliwe jest maksymalnie szybkie wykrycie wycieku. Przewody sensorowe TT1000 umieszczone są na około pomp i zbiorników, ponieważ tego rodzaju czujniki są znacznie skuteczniejsze w tym przypadku, niż ich punktowe odpowiedniki.

Umiejscowienie przewodów sensorowych dokładnie pod zaworami także pozwala na maksymalnie szybką reakcję w przypadku nawet małego wycieku. To właśnie dlatego system wczesnego ostrzegania przed wyciekami wody jest dziś tak bardzo popularny wszędzie tam, gdzie potrzebny jest precyzyjny system wykrywania wycieków.

czujnik wykrywający wodę

tracetek tt1000

sygnalizacja wycieku wody

sygnalizacja wycieku wody ze zbiornika

sygnalizacja wycieku wody z zaworów

sygnalizacja wycieku wody z rur

sygnalizacja wycieku

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel