Wykrywanie wycieków wody z instalacji klimatyzacyjnej
Wykrywanie wycieków wody z klimatyzatorów i klimakonwektorów 0

Awarie klimatyzatorów i klimakonwektorów zdarzają się dość często. Tego typu wypadki są szczególnie niebezpieczne we wszelkiego rodzaju budynkach przemysłowych i biznesowych, których zalanie wodą przyniesie wysokie straty. Warto podkreślić, że system wykrywania wycieków wody jest doskonałym sposobem na przeciwdziałanie takim awariom. Na jakiej zasadzie działa taki system i dlaczego tak skutecznie chroni przed awarią?

Wczesne ostrzeganie przed wyciekami wody z pomp, zbiornika, zaworów
Wczesne ostrzeganie przed wyciekami wody z pomp, zbiornika, zaworów 0

Skuteczna ochrona przed wyciekiem wody z pomp, zbiorników i zaworów jest bardzo istotna. W tego typu zbiornikach znajduje się duża ilość wody, która w przypadku awarii może być bardzo niebezpieczna powodują duże szkody materialne. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się systemy wczesnego ostrzegania przed wyciekami.

Montaż detekcji wycieków wody na podłodze i w tacach ociekowych
Czujniki wody w tacach ociekowych 0

Wykonaliśmy tace ociekowe ze stali nierdzewnej które zostały zamontowane pod sufitem w miejscach krytycznych, gdzie może pojawić się woda. W tacach ociekowych zamontowane zostały przewody sensorowe wykrywające wodę na całej swojej długości. 

Zabezpieczenie rur z wodą
Zabezpieczenie rur podwieszanych transportujących wodę 0

System detekcji wycieków wody z rurociągów wykonano na rurach o łącznej długości ok 120 m. Przewód sensorowy (kabel sensoryczny) TraceTek TT1100–OHP wykrywa wycieki wody w dowolnym punkcie na swojej długości. TT1100–OHP posiada dodatkowy chłonny oplot z włókien syntetycznych zaprojektowany do odprowadzania wody wzdłuż przewodu czujnika. Wystarczy niewielka ilość wody do wzbudzenia alarmu a miejsce wycieku w połączeniu z centralą alarmową wskaże wyciek z dokładnością do 1 m przewodu. 

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl