Wykrywanie wycieków wody w centrach danych i serwerowniach 0
Wykrywanie wycieków wody w centrach danych i serwerowniach

Obiekty serwerowe są centrami nerwowymi dla większości nowoczesnych firm, w których tysiące połączeń optycznych i elektrycznych są skoncentrowane w gęsto upakowanej przestrzeni. Gromadzenie się wody na podłodze lub woda kapiąca z góry może zakłócać działanie serwera i doprowadzić do ogromnych kosztów. Wczesne wykrycie wycieku wody może na czas powiadomić zespół konserwacyjny, aby mogli zdecydowanie wcześniej poradzić sobie z zagrożeniem.

Pomieszczenia z podniesioną podłogą są bardziej narażone na przykre niespodzianki, ponieważ te przestrzenie są niewidoczne. Wyciek wody w widocznym miejscu może zostać zauważony na wczas przez pracowników, ale jeśli wyciek nastąpi pod podłogą techniczną, pierwsze objawy widoczności zalania mogą wystąpić dopiero, gdy krytyczny poziom wody zniszczy jakieś urządzenia.

Systemy alarmowe i monitorujące nVent RAYCHEM TraceTek umożliwiają wczesne wykrywanie wszelkich wycieków wody, zanim wystąpią szkody. System TraceTek składa się z różnych modułów i czujników do określonych zastosowań, zawiera wiele optymalnych rozwiązań dla praktycznie każdej aplikacji.

W przypadku zastosowania sond punktowych do wykrywania wycieków, ciecz musi dotrzeć do lokalizacji sondy, aby wywołać alarm. W zależności od okoliczności wyciek może znacznie narastać i rozprzestrzeniać się, zanim do niej dotrze i uruchomi alarm. W przypadku zastosowania detekcji liniowej, alarm wzbudzany jest gdy ciecz zetknie się w dowolnym miejscu na całej długości przewodu sensorowego.

System wykrywania wody TraceTek jest w stanie wykryć wyciek u jego źródła, wzbudzi alarmem i wyświetli dokładną odległość do wycieku do jednego metra długości przewodu sensorowego, co pozwala użytkownikom szybko zlokalizować źródło awarii.

Wykrywanie wycieków wody w centrach danych i serwerowniach

Detekcja wycieków wody w serwerowni pod podłogą techniczną

Ta aplikacja wykryje wycieki z różnych źródeł wody w pomieszczeniu komputerowym, w tym z klimatyzatorów, wzdłuż rurociągów, przewodów kondensacyjnych, zatkanych odpływów, systemów tryskaczy PPOŻ i innych nieszczelności budowlanych.

Przewód czujnikowy TT1000 jest układany na obwodzie pomieszczenia w odległości maksymalnie jednego metra od ścian i układany zgodnie z wymaganiami aplikacji, w następujący sposób:

  • Przewód jest umieszczony w taki sposób, że wykryje wyciek wody z urządzeń klimatyzacyjnych, przewodów rurowych i innych urządzeń zainstalowanych wzdłuż ścian zanim dojdzie do urządzeń i przewodów chronionych.
  • Aby chronić duże powierzchnie, przewód układa się w serpentynowy wzór.
  • Przewód należy umieścić pod środkiem płyt podłogowych, aby w razie wykrycia wycieku był łatwy dostęp.

Detekcja wycieków wody w serwerowni pod podłogą techniczną

Komentarze do wpisu (0)

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl