TraceTek TT-TS12 główny panel alarmowy z ekranem dotykowym

TraceTek TT-TS12 panel alarmowy z ekranem dotykowym

TraceTek TS12 to zaawansowany panel alarmowy do wykrywania i lokalizacji wycieków cieczy. 12-calowy, kolorowy ekran dotykowy SVGA o wysokiej rozdzielczości umożliwia zarządzanie i wyświetlanie informacji z sieci zbudowanej z maksymalnie 250 zewnętrznych modułów wykrywania wycieków TTSIM. Szybki podgląd stanu przewodów sensorowych i wykrytych wycieków. Interaktywne i dynamiczne ekrany i mapy lokalizacji wycieków. Wyświetlanie lokalizacji wycieków na planie budynku, planie rurociągów lub zdjęciu pomieszczenia, w zależności od wyboru użytkownika. Alarmy dźwiękowe, przekaźniki masowe, interfejsy szeregowe i sieciowe w standardzie.

Graficzne wyświetlanie lokalizacji.

Odpytywanie modułu interfejsu czujnika (TT-SIM) lub bezprzewodowego nadajnika sieciowego (TT-702) odbywa się bez przerwy. Po wykryciu wycieku panel sterowania TT-TS12 wyświetla lokalizację wycieku wraz z nazwą kanału raportowania i odległością na przewodzie sensorowym w stopach lub metrach. Informacje o lokalizacji wycieku są również wykorzystywane do zlokalizowania migającej ikony „wycieku” (LEAK) na tle obrazu ustawionego przez użytkownika. Obrazem może być plan piętra pokazujący lokalizację przewodu sensorowego, plan rurociągu lub zbiorników albo zdjęcie określonego urządzenia. Punkty mapowania wprowadzone podczas konfiguracji i uruchamiania stanowią odniesienie podczas wyświetlania lokalizacji wycieku. Wprowadzanie i edytowanie punktów mapowania jest bardzo wydajne. Intuicyjne działania (gesty) powiększania i przesuwania obrazu umożliwiają szybką identyfikację lokalizacji wycieku, a tym samym szybkie podjęcie działań naprawczych.

Obrazy tła w standardzie JPEG lub podobnym przesyłane są z komputera PC użytkownika do centralki TT-TS12 za pośrednictwem pamięci USB. Centralka TT-TS12 umożliwia zapamiętanie maks. 250 obrazów (z których każdy może zawierać do 100 punktów mapowania), zatem możliwe jest objęcie obwodów składających się z wielu odgałęzień czy złożonych układów przewodów, tak by obsłużyć lokalizacje wycieków również w przyszłości.

Elastyczne opcje interfejsu.

Wszystkie panele TT-TS12 mają wbudowany interfejs szeregowy Modbus RTU z konfigurowalną szybkością transmisji i portem. Interfejs Modbus/TCP jest obsługiwany przez jeden z dwóch portów Ethernet. TraceTek publikuje pełne mapy rejestrów Modbus i zapewnia wsparcie programistyczne dla integratorów systemów. Ponieważ system operacyjny panelu sterowania TT-TS12 to Windows CE, obsługiwane są opcje zdalnego dostępu oparte na systemie Windows. Możliwe jest przeglądanie i obsługa panelu sterowania TT-TS12 ze zdalnego komputera za pośrednictwem sieci LAN lub Internetu.

W niektórych instalacjach powiadomienia i reakcje na alarm zostają przeniesione do systemu zarządzania budynkiem (BMS) bądź innego systemu zarządzającego. W takich przypadkach może wystarczyć centralka TT-TS12 typu „tylko grafika i dane“. W innych zastosowaniach potrzebny będzie lokalny alarm akustyczny i minimalny zestaw styków przekaźników. Dostępny jest uproszczony moduł dodatkowy (TT-TS12-ADAM 4069) zawierający 8 programowalnych przekaźników. Domyślnie trzy pierwsze przekaźniki przeznaczone są do sterowania akustycznym urządzeniem sygnalizacyjnym, wykrywaniem wycieków oraz obsługi sygnałów nieprawidłowości. Pozostałych 5 przekaźników jest programowalnych i może służyć do sterowania lokalnymi pompami czy zaworami bądź dodatkowymi sygnalizatorami akustycznymi, albo też stanowić dodatkowe wejścia cyfrowe do systemu głównego. W razie potrzeby można zainstalować dodatkowe przekaźniki. Ogólnodostępne, przemysłowe urządzenia we / wy umożliwiają systemowi obsługę setek przekaźników. Możliwe jest podzielenie każdego obwodu sensorowego na 10 obszarów i przypisanie każdemu z nich innego przekaźnika.

Pamięć systemowa obejmująca nawet 5000 zdarzeń, łatwa archiwizacja Off-line oraz aktualizacja oprogramowania.

TT-TS12 posiada obszerną historię zdarzeń przechowywaną w nieulotnej pamięci wewnętrznej. Zdarzenia można filtrować według numeru kanału i typu zdarzenia, a także sortować chronologicznie. Możliwe jest przewijanie listy zdarzeń w górę i w dół dla wybranych zdarzeń lub przedziałów czasowych. Możliwe jest skopiowanie całej historii zdarzeń w formacie XML na pamięć flash USB, co ułatwia analizę danych przy użyciu programu Excel na komputerze PC. Możliwe jest również zapisanie pełnej konfiguracji, w tym znaczników SIM (moduł przewodu czujnika), znaczników obszaru, przypisań przekaźników i innych parametrów konfiguracji w pamięci USB.

Bezpieczna usługa.

TT-TS12 zapewnia wielopoziomową ochronę hasłem. Prosty wyświetlacz wycieku i ekrany stanu są zawsze dostępne do przeglądania. Opcje ustawień są chronione dwoma poziomami haseł w zależności od potencjalnego wpływu na ogólną wydajność systemu. Uruchamianie systemu odbywa się automatycznie, a w przypadku przerwy w zasilaniu system podejmuje pracę od miejsca, w którym ją zakończył, w tym ponownie wyświetla wszystkie działające alarmy, które nie zostały skasowane lub które wystąpiły podczas przerwy w zasilaniu.

Sygnalizacja wycieków cieczy

Centralę TT-TS12 można zamówić jako obudowę dostępną w różnych konfiguracjach: bez modułów SIM, z maksymalnie czterema modułami TTSIM-1 lub czterema modułami TTSIM-1A.

panel alarmowy do wykrywania wycieków wody
  • Praca samodzielna: tak.
  • Możliwość podłączenia modułów podrzędnych: do 250 TTSIM, TT-NRM-BASE (W obudowie można umieścić max 4 moduły TTSIM).
  • Dokładność lokalizacji wycieku: +/- 1 metr przewodu sensorowego.
  • Ilość stref: w zależności od zainstalowanych modułów TTSIM.
  • Maksymalna długość przewodu sensorowego: w zależności od zastosowanych modułów TTSIM.
  • Maksymalna ilość czujników punktowych: w zależności od zastosowanych modułów TTSIM.
  • Zasilanie: 110 – 240 V AC.
  • Podtrzymanie zasilania: brak (przez UPS, należy nabyć osobno).
  • Wskaźniki LED: ekran ciekłokrystaliczny SVGA TFT / przekątna 307,3 mm (12,1″).
  • Alarm dźwiękowy: buzzer.
  • Mapa graficzna z lokalizacją wycieków: plik graficzny.
  • Dziennik zdarzeń: 5000 wydarzeń.
  • Sieć: BMS, Modbus, Ethernet.
  • Podłączenie do internetu: przez wbudowany LAN.
  • Podłączenie sieci TraceTek: RS-485 (2 żyły).
  • Połączenie z siecią: LAN przez złącze RJ41.
  • Przekaźnik:
    • 1 SPDT – wyciek,
    • 1 SPDT – przerwanie obwodu / usterka / awaria zasilania
    • dodatkowe poprzez moduły ADAM 4069 z krotnością 8 (maks. 5 modułów),
    • poprzez moduły TT-NRM z krotnością 2 (maks. 320 modułów).
  • Montaż: natynkowy.
  • Obudowa: stal malowana proszkowo, kolor biały.
  • Wymiary: 432 × 331 × 153 mm (sz x w x gł).
  • Wyjścia kablowe: należy wywiercić we własnym zakresie.
  • Stopień ochrony: płyta czołowa: NEMA 4, IP 65; obudowa NEMA 1, IP 10.
Przewiń na górę